0 Wpisów

Fundacja Gajusz

 • Telefon: 42 631 00 41
 • Nr KRS: 0000 109 866
 • http://www.gajusz.org.pl/
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Bo chore dzieci nie powinny być same."

Godziny otwarcia

Pon: 9:00 17:00
Wt: 9:00 17:00
Śr: 9:00 17:00
Czw: 9:00 17:00
Pt: 9:00 17:00

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne

Dostęp mobilny

Opis Działalności

W 2009 r. Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej nawiązało współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

To jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie na skalę kraju, kiedy tzw. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej związał się z uczelnią państwową.

Nowy ośrodek, jako pierwszy w Polsce, rozpoczął badanie tak specyficznego obszaru medycyny jakim jest opieka paliatywna nad dziećmi.

Pracownia Pediatrycznej Opieki Paliatywnej pozostaje w strukturze Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, której kierownikiem jest prof. dr hab. med. Wojciech Młynarski. 
Pracownia prowadzi działalność dydaktyczną – kształci studentów, szkoli lekarzy, pielęgniarki i psychologów - oraz naukową - zajmuje się problemami związanymi z opieką i leczeniem dziecka nieuleczalnie i przewlekle chorego.

Czym się zajmujemy

Zajmujemy się chorymi dziećmi i ich rodzinami, przede wszystkim z terenu województwa łódzkiego. Pracujemy w rytmie małych pacjentów.
Wszystkie dzieci naszego regionu, których życie jest ograniczone lub zagrożone oraz ich rodziny, powinny otrzymać specjalistyczną opiekę, wsparcie oraz pomoc. W tym celu współpracujemy ze wszystkimi instytucjami powołanymi do realizacji tego celu.
Bo samotność nie jest dla dzieci.

 • Od 1998 roku szkolimy wolontariuszy, pomagamy socjalnie, prawnie.
 • Od 2002 roku zapewniamy pomoc psychologiczną na pediatrycznych oddziałach onkologicznych, intensywnej terapii, chirurgii.
 • Od 2005 roku prowadzimy hospicjum domowe dla dzieci.
 • Od 2007 roku organizujemy opiekę paliatywną nad dziećmi w Armenii.
 • Od 2009 roku, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym, szkolimy studentów w Pracowni Pediatrycznej Opieki Paliatywnej, realizujemy granty, wydajemy podręczniki.
 • W 2011 roku rozpoczęliśmy budowę Domu, dla nieuleczalnie chorych, osieroconych dzieci.
 • W 2013 roku powstał Pałac - Stacjonarne Hospicjum dla Dzieci oraz Centrum Medyczne Gajusz: Hospicjum Perinatalne, Pediatria, Neurologia, Ginekologia. Bo każde dziecko jest ważne, nawet to najmniejsze.

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • ratownictwa i ochrony ludności;
  • upowszechniania i ochrony praw konsumentów;
  • promocji i organizacji wolontariatu;
  • działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

20 maja 2015 roku, podczas specjalnej konferencji prasowej, Urząd Miasta Łodzi, IQ Sport Advisory Group wraz z firmą Magellan S.A. zainaugurowali III edycję meczu charytatywnego „Biznesowa Liga Pomocy”.  

Po raz pierwszy mecz Biznesowej Ligi Pomocy zostanie rozegrany w Łodzi. 20 czerwca 2015, o godz. 14:00 na murawie Stadionu SMS im. Kazimierza Górskiego spotkają się przedstawiciele biznesu, aby zagrać dla podopiecznych Fundacji Gajusz. Akcję wspierają gwiazdy polskiej piłki nożnej oraz uznani trenerzy: Czesław Michniewicz i Michał Probierz.  

„Biznesowa Liga Pomocy” to inicjatywa, która pomaga zjednoczyć wspólne możliwości wielu instytucji  i środowisk biznesowych wokół szczytnego celu, jakim jest pomoc chorym dzieciom.  - Połączenie biznesu, przedsiębiorczości, sportu i pomocy społecznej dla Fundacji to najlepsze co w Łodzi mogło się wydarzyć.  Biznesowa Liga Pomocy zagości w Łodzi już na stałe i co roku będziemy wzbogacać tak tę inicjatywę, aby przynosiła jak najlepsze efekty dla tych, którzy potrzebują pomocy – mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

- Jestem dumny, że Biznesowa Liga Pomocy w tym roku odbędzie się w moim mieście, Łodzi. Dzięki tej akcji, choć raz w roku możemy zmieniać rzeczywistość, a zawsze celem jest pomoc dzieciom – tłumaczył prowadzący spotkanie Marcin Ciącio, Partner w IQ Sport Advisory Group.  

- Magellan z Biznesową Ligą Pomocy jest od samego początku. Po pierwsze dlatego, że jest to łódzki projekt, a my jesteśmy łódzką firmą, po drugie związany jest ze sportem, a my jako firma promujemy zdrowy tryb życia, a po trzecie – i najważniejsze - cel – pomoc dzieciom  – mówi Urban Kielichowski, członek Zarządu Magellan S.A.

W tym roku środki zebrane podczas meczu zostaną przeznaczone na pomoc Fundacji Gajusz w opiece nad ciężko chorymi dziećmi. - Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli sfinansować paliwo na dojazdy do dzieci z hospicjum domowego. Aktualnie mamy pod opieką 40 dzieci w województwie łódzkim, które odwiedzamy dwa razy w tygodniu  - powiedziała Magdalena Kijańska-Wróbel z Fundacji  Gajusz.

W meczu udział wezmą drużyny złożone z biznesmenów i przedsiębiorców reprezentujących rozmaite branże. Na boisku pojawią się m.in. przedstawiciele takich firm jak: Sailing, PizzaPortal.pl, Noble Bank, Grupa Bednarek i Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A.. Zagrają „ramię w ramię” ze znanymi piłkarzami.  W barwach „Biznesowej Ligi Pomocy” wystąpią m.in. Jarosław Bieniuk, Krzysztof Ostrowski, Maciej Mielcarz.

-  Od początku jestem z Biznesową Ligą Pomocy. Zawsze chcemy, aby mecz był też dobrym widowiskiem sportowym, dlatego staramy się, aby jak najwięcej gwiazd pojawiło się na murawie. W tym roku oprócz zawodników, którzy wystąpili w poprzednich edycjach, dołączą do drużyn nowi, uznani piłkarze -  mówi Jarosław Bieniuk.

Wiele atrakcji zaplanowano również dla najmłodszych uczestników wydarzenia, m.in. dziecięcy turniej  o puchar Biznesowej Ligi Pomocy. Wszyscy łodzianie będą mogli bezpłatne wziąć udział w wydarzeniu  i kibicować na trybunach stadionu SMS w Łodzi, ul. Milionowa 12.  W „Biznesowej Lidze Pomocy” mogą zagrać reprezentanci firm, którzy wykupią zgłoszenia-cegiełki  o wartości 1.000 zł.

Fundacja Gajusz

ul. Jarosława Dąbrowskiego 87, Łódź, łodzkie 93-271 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Pobierz i przekaż 1% na pomoc potrzebującym

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

e-pity po prostu

e-pity po prostu 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.