0 Wpisów

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak

 • Telefon: 13 43 440 20
 • Telefon: 886 121 202
 • Nr KRS: 0000117587
 • www.fpd.org.pl
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon: 9:00 17:00
Wt: 9:00 17:00
Śr: 9:00 17:00
Czw: 9:00 17:00
Pt: 9:00 17:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak działa od 2002 roku przede wszystkim na terenie Podkarpacia, ale także wspomagamy w potrzebie dzieci w innych rejonach kraju, posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego. Wszystkie osoby zaangażowane w naszą działalność pracują społecznie. Od początku istnienia finansujemy leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych, umożliwiamy prowadzenie bez prowizji subkont, przekazujemy zapomogi dla ubogich, wielodzietnych rodzin. Wspieramy naukę i rozwój uzdolnionej młodzieży. Przekazujemy nagrody, finansujemy stypendia. Współfinansujemy zakup instrumentów muzycznych. Organizujemy wypoczynek i wyjazdy edukacyjne uczestników Świetlic Socjoterapeutycznych. Współpracujemy także ze szkołami i przedszkolami. Co roku organizujemy zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem”. Jesteśmy współorganizatorami wielu aukcji dzieł sztuki na rzecz potrzebujących dzieci. 

Wieloetniczna Wioska Dziecięca 

2 czerwca 2012 roku rozpoczęliśmy budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie (woj. podkarpackie).

Honorowy Patronat nad budową Wioski Dziecięcej objął Marcin Gortat – polski zawodnik NBA - razem ze swoją Fundacją MG13. Sponsorem wspierającym jest Grupa PSB – Polskie Składy Budowlane – wiodący dystrybutor materiałów budowlanych w Polsce.

W Wiosce znajdzie się kompleks rodzinnych domów dziecka dla sierot biologicznych i społecznych. Zamierzamy stworzyć dom i godne warunki życia ofiarom przemocy, kobietom w ciąży i samotnym matkom, a także warunki mieszkaniowe wychowankom naszych domów do czasu ich usamodzielnienia. Chcemy, aby każde dziecko, które do nas trafi było kochane i nauczyło się kochać innych. Mamy na uwadze poszanowanie godności każdego człowieka, bez względu na język, pochodzenie czy kolor skóry. Wieloetniczny charakter Wioski sprawia, w co głęboko wierzymy, że jest to ważne i wyjątkowe dzieło. Będzie to miejsce przenikania się wielu kultur i integracji rożnych środowisk i narodowości.

Czym się zajmujemy

Nasza Fundacja, posiadająca status Organizacji Pożytku Publicznego, działa od 2002 roku w Polsce, głównie na terenie Podkarpacia. Celem Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom ubogim, chorym, niepełnosprawnym, z rodzin patologicznych, a także wybitnie uzdolnionym. Realizujemy tę misję poprzez dofinansowanie leczenia i rehabilitacji, prowadzenie subkont bez prowizji oraz organizowanie i przekazywanie pomocy rzeczowej dla ubogich, wielodzietnych rodzin. Ponadto wspieramy naukę, rozwój i wypoczynek dzieci i młodzieży, fundując nagrody, stypendia oraz instrumenty muzyczne, a także organizując wyjazdy rekreacyjno-edukacyjne. Wśród akcji, które prowadzimy są: pozyskiwanie wpłat z 1% podatku, zbiórka pieniędzy pod hasłem „Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem”, a także aukcje dzieł sztuki autorstwa lokalnych artystów.

2 czerwca 2012 roku rozpoczęliśmy budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie. W Wiosce znajdzie się kompleks rodzinnych domów dziecka dla sierot naturalnych i społecznych. Wioska będzie otwarta na potrzeby każdego dziecka, bez względu na pochodzenie, rasę, czy kolor skóry. Podstawowym założeniem Wioski będzie wychowanie Podopiecznych w duchu szacunku i tolerancji wobec zróżnicowania etnicznego, w tym kulturowego. Chcemy przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu, czego ważnym aspektem będzie integracja mieszkańców Wioski z lokalnym środowiskiem, co pozwoli nam promować ideę braterstwa i przyjaźni między narodami.

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
  • wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
  • działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży;
  • turystyki i krajoznawstwa;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak

ul. Kościuszki 23, Brzozów, podkarpackie 36-200 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Pobierz i przekaż 1% na pomoc potrzebującym

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

e-pity po prostu

e-pity po prostu