0 Wpisów

Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „KUBUS”

 • Telefon: 81 501 77 09
 • Nr KRS: 0000324460
 • www.fundacja-kubus
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon: 9:00 17:00
Wt: 9:00 17:00
Śr: 9:00 17:00
Czw: 9:00 17:00
Pt: 9:00 17:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne
PayU
PayPal
Transferuj.pl
przelewy24.pl
dotpay.pl

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „KUBUŚ” powstała w lutym 2009 roku, aby pomagać chorym i dzieciom – czyli dwóm szczególnie bezradnym grupom społecznym.
Celem Fundacji jest niesienie pomocy szczególnie potrzebującym tj. chorym, niepełnosprawnym, dzieciom z ubogich rodzin, wykluczonym, bezrobotnym oraz wszystkim znajdującym się w trudnej sytuacji, a także prowadzenie i promowanie wszechstronnej działalności w zakresie ochrony zdrowia oraz prowadzenia i wspierania inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym.

Cel ten realizujemy poprzez pomoc społeczna, w tym:

 • pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób,
 • działalność charytatywna m. in. finansowanie zakupu leków dla osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej,
 • ochrona i promocja zdrowia, m.in. organizowanie turnusów
  wypoczynkowych dla dzieci z ubogich wiejskich rodzin pod hasłem
  „zdrowie”,
 • działanie na rzecz osób niepełnosprawnych,
 • promocja zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez
  pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy,
 • pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i
  wojen w kraju i za granica.

Czym się zajmujemy

Zakres działania Fundacji jest bardzo szeroki – od finansowania szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej, przez refundacje kosztów leków dla szczególnie potrzebujących, po finansowanie operacji, których wykonanie nie jest refundowane przez nasza służbę zdrowia lub okres oczekiwania na taka operacje jest zbyt długi, aby pacjent mógł jej doczekać.

Fundacja Kubuś powstała, aby pomagać chorym i dzieciom – czyli dwóm szczególnie bezradnym grupom społecznym

W naszej działalności chcielibyśmy nie ograniczać się jedynie do akcji, które wymagają dużo czasu i wielu przygotowań związanych ze spełnieniem wszystkich ustawowych wymogów – m.in. pozwoleń od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – ale również, a może przede wszystkim pomagać doraźnie ludziom, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji i „tu” liczymy na Ciebie!

We wrześniu 2009 roku Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego i może przyjmować 1 procent podatku.

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
  • wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
  • udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa;
  • działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • działalności na rzecz osób niepełnosprawnych;
  • promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy;
  • działalności na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn;
  • działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży;
  • promocji i organizacji wolontariatu;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” działając nieprzerwanie od 2009 roku, prowadzi różnego rodzaju działania pożytku publicznego.
Jedną z najprzyjemniejszych form udzielania pomocy jest organizowanie letniego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin z całej Polski! Dzięki Wam sprawiamy, że nie czują się gorsze od swoich rówieśników, wyrównujemy ich szanse edukacyjne i spełniamy marzenia. Finansujemy dla nich wyjazdy edukacyjne w miejsca atrakcyjne turystycznie, łącząc zdrowotny wpływ zmiany klimatu z przyjaznymi „szkółkami” i konkursami pod hasłem „Bezpieczeństwo” oraz „Twoje prawa”, między innymi we współpracy z UNICEFem. Dzięki temu mają szanse na normalne życie.
W dużej mierze nasza uwaga skupia się na udzielaniu pomocy charytatywnej. Finansujemy zakup leków, przyrządów ortopedycznych, materiałów dydaktycznych, artykułów opatrunkowych i pierwszej potrzeby, dofinansowujemy rehabilitacje, zabiegi, dojazdy na warsztaty terapii zajęciowej oraz do specjalistycznych placówek zdrowia. Od Darczyńców i osób, którym udzielamy pomocy, nie pobieramy żadnych prowizji ani opłat. Razem z Wami, walczymy o lepsze życie dla chorych i potrzebujących!Finansujemy także półkolonie, zapewniając atrakcyjny program turystyczno-wypoczynkowy oraz profilaktyczno-zdrowotny. Ideą przyświecającą ich organizowanie jest ochrona i promocja zdrowia dzieci, szczególnie z obszarów wiejskich. W gospodarstwach rolnych bardzo często dochodzi bowiem do wypadków, zwłaszcza w pracach polowych.
W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” docieramy każdego roku od kilkuset do kilkunastu tysięcy osób, tak dorosłych, młodzieży, jak i dzieci. Rozdajemy artykuły odblaskowe, zwiększające widoczność pieszych uczestników ruchu, rowerzystów i motocyklistów oraz książeczki instruktażowe.
W szkołach podstawowych i przedszkolach zapewniamy pokazy i spotkania na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego po zmroku dla dzieci. Jesteśmy dumni, że dzięki Wam zwiększamy bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu!
Dzięki programowi „Pierwsza Pomoc” docieramy do tysięcy odbiorców każdego roku.
Organizowane przez nas interaktywne pokazy ratownictwa przyciągają wszystkich. Przedział wiekowy naszych kursantów to od 2 do 102 lat! To dzięki Wam, w całej Polsce, z każdym takim pokazem zwiększa się liczba osób, które potrafią uratować komuś życie!
W ramach wyrównywania szans każdego roku prowadzimy ciekawe działania. Finansujemy wycieczki dla niepełnosprawnych dzieci, które zmniejszają bariery psychologiczne, stanowiąc znakomitą możliwość integracji z rówieśnikami, wspieramy działania o charakterze edukacyjnym, dając dzieciom i młodzieży szanse na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Co zamierzamy zrobić w najbliższym czasie:

 • Nadal organizować bezpłatny zdrowotny wypoczynek letni dla dzieci z ubogich rodzin.
 • Kontynuować akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.
 • Kontynuować akcję „Pierwsza pomoc”.
 • Kontynuować i poszerzać działania w ramach wyrównywania szans.
 • Nieść pomoc w nagłych wypadkach.

Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „KUBUS”

Sadurki 3, Nałęczów, lubelskie 24-150 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Przekaż 1,5% z należnego podatku za 2023r. Wspieramy leczenie dzieci z chorobą nowotworową.

wpisując
KRS 0000 518 797

i wpisać cel szczegółowy
"POMOC DZIECIOM"

 Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku za 2023r  (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38) dostępnych po kliknięciu poniższych przycisków.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Program e-pity Copyright 2020-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.