0 Wpisów

Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM

 • Telefon: 733 563 311
 • Nr KRS: 0000484286
 • razem-fundacja.org
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon: 8:00 17:00
Wt: 8:00 17:00
Śr: 8:00 17:00
Czw: 8:00 17:00
Pt: 8:00 17:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Jako psychologowie zaangażowani w pomoc drugiemu człowiekowi, powołaliśmy do życia Fundację Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej „Razem” o charakterze non-profit. Nasz zespół tworzą specjaliści z różnych dziedzin, których łączy holistyczne spojrzenie na naturę człowieka, pasja pomagania i dzielenia się wiedzą. Misją fundacji jest znoszenie barier i wspieranie rozwoju osobistego osób doświadczających trudności na różnych płaszczyznach funkcjonowania: osobistej, rodzinnej i zawodowej.

„Razem łatwiej” jest mottem przewodnim naszej Fundacji – uważamy, że nikt kto znajduje się w sytuacji kryzysowej, nie powinien być pozostawiony sam sobie. Burzymy podziały i bariery, wychodząc z założenia, iż każdy człowiek, pomimo doświadczanych trudności, może dobrze funkcjonować w społeczeństwie i czuć się potrzebny. Dlatego dążymy do integracji, wymiany doświadczeń i współpracy pomiędzy różnymi grupami społecznymi i jednostkami. Chcemy stworzyć wspólny dom w którym znajdzie się miejsce dla każdego potrzebującego i poszukującego pomocy, wiedzy i inspiracji człowieka.

Naszą rolą jest aktywowanie zasobów tkwiących w każdym człowieku, wsparcie w procesie zmiany i przywrócenie nadziei. w ramach naszej działalności prowadzimy odpłatne i nieodpłatne poradnictwo psychologiczne, seksuologiczne i zawodowe dla osób indywidualnych, rodzin oraz par. Prowadzimy grupy wsparcia oraz warsztaty. Zajmujemy się także działalnością szkoleniową i edukacyjną. Zapraszamy do nas osoby zmagające się z chorobą, będące w kryzysie, pary, dzieci i młodzież, seniorów oraz wszystkich zainteresowanych poszerzaniem horyzontów. Razem tworzymy nowe możliwości i odpowiadamy na potrzeby człowieka, który zwraca się do nas z prośbą o pomoc.

Czym się zajmujemy

Nasza Fundacja skupia specjalistów z wielu dziedzin, tak aby pomóc w jak najbardziej efektywny sposób każdemu, kto się do nas zgłosi.
Zapewniamy odpłatne i nieodpłatne profesjonalne poradnictwo psychologiczne, seksuologiczne i zawodowe dla osób indywidualnych, rodzin oraz par. Prowadzimy grupy wsparcia oraz warsztaty. Zajmujemy się także działalnością szkoleniową i edukacyjną.
Zapraszamy do nas osoby zmagające się z chorobą, będące w kryzysie, pary, dzieci i młodzież, seniorów oraz wszystkich zainteresowanych poszerzaniem horyzontów. Razem tworzymy nowe możliwości i odpowiadamy na potrzeby człowieka, który zwraca się do nas z prośbą o pomoc.

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • działalności charytatywnej;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • promocji i organizacji wolontariatu;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

Zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia w ramach Akademii Bezpiecznego Seniora!

Jest to projekt skierowany do osób starszych, obejmujący cykl wykładów i spotkań warsztatowych poruszających ważne dla Państwa tematy. Zapraszamy osoby zainteresowane rozwojem osobistym i integracją, poszukujące wsparcia i wiedzy we wszystkich ważnych obszarach życia. AKADEMIA BEZPIECZNEGO SENIORA to przede wszystkim innowacyjne zajęcia z elementami dramy (oparte na interakcji) i pogadanki, które dostarczą Państwu wiedzy z 3 obszarów:

1. FINANSÓW (I. Senior Finansista) 
Wykład z cyklu ABS: „Poznaj swoje prawa i bądź bezpieczny na co dzień. Nieuczciwym praktykom mówimy STOP”

  • • Czy wiesz jak rozwiązać umowę?
  • • Jakie są prawa i obowiązki kupującego i sprzedawcy?
  • • Jak chronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami i manipulacją?
  • • Jak świadomie podejmować decyzje finansowe?

w programie:

  • • Pokażemy jak skutecznie chronić się przed nieuczciwymi praktykami
  • • Poznasz swoje prawa jako Klient
  • • Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Tobie czuć się bezpiecznie przy podpisaniu umowy
  • • Dowiesz się, jak wpływają na nas media i przekazy reklamowe
  • • Poznasz mechanizmy i praktyki skłaniające nas do zakupów i konsumpcji

Wykład prowadzą specjaliści z dziedziny prawa, handlu i psychologii stosowanej. Celem programu jest ochrona osób starszych przed nieuczciwymi praktykami handlowymi oraz manipulacją. Zapraszamy serdecznie seniorów oraz ich opiekunów do udziału w programie. Wykład prowadzą specjaliści z dziedziny prawa, handlu i psychologii stosowanej.

2. KOMUNIKACJI (II. Komunikatywny Senior) Celem warsztatów jest poprawienie Państwa umiejętności społecznych, asertywności, polepszenie komunikacji z innymi, pomoc w rozwiązywaniu problemów życia codziennego oraz innych tematów zgłaszanych przez Państwa podczas dyżurów i konsultacji.

3. ZDROWIA (III. Zdrowy Senior) Tu celem jest propagowanie zdrowego stylu życia i postaw pro-zdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem zarówno profilaktyki jak i metod radzenia sobie z doświadczaną chorobą i procesami starzenia. Wszystkie wyżej wymienione zajęcia warsztatowe odbywają się w siedzibie Fundacji przy al. Jerozolimskich 6/402 lub w OPS-ach, Klubach i.in. instytucjach na terenie Warszawy.

Najbliższe terminy znajdą Państwo na podstronie „Aktualności”.

W RAMACH PROGRAMU REALIZUJEMY TAKŻE BEZPŁATNE: KONSULTACJE i PORADNICTWO: Odbywają się one telefonicznie, mailowo, w siedzibie fundacji lub na życzenie w domu u seniora i mają na celu: udzielenie podstawowego wsparcia, wskazanie możliwych rozwiązań w odpowiedzi na trudności doświadczane przez seniorów na co dzień. zdefiniowanie najważniejszych potrzeb seniorów, BANK CZASU SENIORA: to regularne spotkania, mające na celu integrację i edukację. Na chwilę obecną realizujemy szereg inicjatyw, które stworzyliśmy w odpowiedzi na Państwa potrzeby, są to: – zajęcia komputerowe – języku angielski – gry planszowe – dancingi międzypokoleniowe Szczegółowy harmonogram znajdą Państwo w Aktualnościach (Link) oraz na stronie facebook’a fundacji.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Informacje i zapisy: tel. 733 563 311, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt „ABS” wpisuje się w Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020 i finansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM

Al. Jerozolimskie 6, pok. 402, Warszawa, mazowieckie Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach

Pobierz i przekaż 1% na pomoc potrzebującym

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

e-pity po prostu

e-pity po prostu