0 Wpisów

Fundacja Krok Po Kroku

 • Telefon: 71 733 68 77
 • Nr KRS: 0000394013
 • www.fundacjakrokpo
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"KROK PO KROKU do lepszego jutra"

Godziny otwarcia

Pon: 8:00 16:00
Wt: 8:00 16:00
Śr: 8:00 16:00
Czw: 8:00 16:00
Pt: 8:00 16:00
Sob: Zamknięte Zamknięte
Niedz: Zamknięte Zamknięte

OPP, przekazywanie darowizn

Organizacja Pożytku Publicznego
Przekaż 1% podatku
Karta kredytowa
Przelew Bankowy
Przelew Pocztowy
Zbiórki publiczne

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Fundacja powstała latem 2011 r – 31.08 uzyskując wpis do KRS.
Pierwszym naszym działaniem było pozyskanie od developera pomieszczenia, które zostało przeznaczone do działalności świetlicowej. W ten sposób powstała na terenie Oławy pierwsza świetlica działająca na rzecz dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach zajęć świetlicowych opiekujemy się grupą średnio 35 osób. Są do dorosłe osoby z niepełnosprawnością w stopniu od lekkiego po znaczny . świetlica jest prowadzona przez terapeutę – pedagoga oraz wspierana psychologiem. W ramach działań świetlicowych uczymy naszych podopiecznych samoobsługi w zakresie przyrządzania sobie prostego posiłku, napojów, prostych prac porządkowych, korzystania z urządzeń domowych ( zmywarka, kuchenka mikrofalowa, czajnik, piekarnik ) ect. Świetlica to również miejsce edukacji artystycznej – prowadzimy tu regularne zajęcia z arteterapii, karvingu, de coupage, gimnastyki , robimy monotypie, pracujemy w glinie , szyjemy, malujemy, pracujemy z filcem… działanie te nie tylko usprawniają manualnie i intelektualne ale również uspołeczniają, uczą współpracy grupowej, podnoszą samoocenę podopiecznych i rozwijają talenty. W ramach edukacji prowadzimy też zajęcia szachowe oraz naukę języków obcych. Staramy się aby świetlica była miejscem ciekawym, twórczym i interesującym pod każdym względem ale przede wszystkim jest to miejsce z którym nasi podopieczni się utożsamiają ; zapraszamy tu ciekawe osobistości z niemalże każdego kręgu; polityków, literatów, duchownych, sportowców. Urządzamy tu również tańce, urodziny, imieniny, bale karnawałowe , ect.. Dzięki tej świetlice nasi podopieczni maja swoje własne środowisko.

Fundacja jednak to również rehabilitacja, specjaliści oraz terapie innowacyjne.
Na obecna chwile dysponujemy powierzchnia 177 m2 która jest podzielona na świetlicę, sale rehabilitacyjne, gabinety specjalistyczne oraz zaplecze biurowe. Oferujemy naszym podopiecznym rehabilitację metodami: Vojty, NDT Bobath, SI ( integracja Sensoryczna ) S. Masgutowej, oraz terapie specjalistyczne: logopedyczną, neurlogopedyczną, psychologiczną, terapie stymulacji słuchu metodą Johansena, Kinezjologie edukacyjna, mikropolaryzację mózgu metoda tDCS, tlenoterapię.
Warto podkreślić, że w zakresie mikropolaryzacji mózgu metodą tDCS jesteśmy jednym z trzech ośrodków , prowadzimy tu badania naukowe we współpracy z Politechnika Wrocławską.

Aktualnie pod opieką fundacji znajduje się 358 osób – są to osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz ich zdrowe rodzeństwo ( czy zdrowe dzieci dorosłej osoby niepełnosprawnej ) do 18 roku życia. Naszą idea jest udzielanie wsparcia całej rodzinie osoby niepełnosprawnej.

Fundacja stara się ściśle współpracować z samorządem i wszelkimi władzami. Na chwile obecna uzyskujemy wsparcie od burmistrza Oławy pod postacią zatrudnienia naszego pedagoga - opiekuna świetlicy. Bierzemy również udział we wszystkich konkursach ogłaszanych przez władze - skutek różny – raz coś wygrywamy innym razem przegrywamy. Generalnie środków mamy ciągle zbyt mało. Jesteśmy również beneficjentem POKL i realizujemy w partnerstwie z gminą Oława dwa projekty edukacyjne na obszarach wiejskich.

Czym się zajmujemy

Kadra fundacji to wysokiej klasy specjaliści w swoich dziedzinach oraz wolontariusze w tym zarząd.

Plany na przyszłość:
• otrzymanie od burmistrza Oławy budynku z przeznaczeniem na działalność fundacji rozwinięta o WTZ z prawdziwego zdarzenia oraz sektor edukacji specjalnej.
• Oficjalne otrzymanie od burmistrza Oławy ziemi z przeznaczeniem na wybudowanie „osady” integracyjnej - osiedla zagospodarowanego w taki sposób aby osoby z niepełnosprawnością mogły możliwie produktywnie i godnie żyć – praca, kultura, edukacja. Praca i mieszkalnictwo wspomagane.

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
  • wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
  • udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa;
  • działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
  • działalności charytatywnej;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym;
  • promocji i organizacji wolontariatu;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2016

Nowy projekt: "Lepsze Jutro"

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowym projekcie realizowanym przez naszą Fundację. Zapisy rozpoczynamy w dniu 2016.03.01 w biurze Fundacji ul. 3 Maja 2a.
W projekcie dostępne są 3 terapie: Logopedia, Integracja Sensoryczna i Fizjoterapia. Terapię Logopedyczną prowadzić będzie mgr Magdalena Piechaczyk, Integracji Sensorycznej mgr Aleksandra Szczerba a Fizjoterapię mgr Joanna Rakszewska.
Uczestnicy- dla kogo?
-dla dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie powiatu oławskiego
-posiadającej aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
UWAGA! UWAGA!
-Uczestnik otrzymuje bezpłatnie jedną z 3 terapii w wymiarze 12 godzin- należy wybrać w chwili wypełniania formularza zgłoszeniowego, dostępnego w biurze Fundacji.
-Decydować będzie kolejność zgłoszeń, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona!!! 
-Szczegółowych informacji w biurze udzieli Ola lub Jowita.

Projekt "Lepsze Jutro" finansowany jest przez Starostwo Powiatowe w Oławie. 

Fundacja Krok Po Kroku

ul. 3 Maja 2a, Oława, dolnośląskie 55-200 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach

Pobierz i przekaż 1% na pomoc potrzebującym

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

e-pity po prostu

e-pity po prostu 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.