0 Wpisów

FWZS - Fundacja Wsparcia Zdrowia Seniora

 • Telefon: +48 883 146 985
 • Nr KRS: 0000731804
 • FWZS
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pobierz plakat, ulotkę

"Zapewniamy seniorom wsparcie finansowe w zakupie leków"

Godziny otwarcia

Wt: 14:00 16:00
Czw: 14:00 16:00

OPP, przekazywanie darowizn

Przelew Bankowy
PayPal
przelewy24.pl

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Wielu polskich seniorów żyje z emerytury nieprzekraczającej 1 000 PLN  miesięcznie. Jednocześnie w polskim systemie opieki zdrowotnej wiele leków na choroby przewlekłe wymaga dopłat w wysokości 30% lub większych. W rezultacie, pacjent w podeszłym wieku z typowymi chorobami takimi jak cukrzyca, choroba serca, choroba Alzheimera, musi przeznaczyć znaczną część swojej miesięcznej emerytury. Wielu pacjentów po prostu na to nie stać, dlatego nie otrzymują koniecznych leków, niepotrzebnie cierpią, a nawet odchodzą, zanim nadejdzie ich czas. Często wystarczy mniej niż sto złotych miesięcznie na pacjenta, aby uratować jego życie.

Czym się zajmujemy

Rolą FWZS jest wsparcie osób starszych, które zmagają się nie tylko z przewlekłymi chorobami, ale również trudną sytuacją materialną, jaka ogranicza dostęp do niezbędnej farmakoterapii. Dlatego misją FWZS jest zapewnienie leczenia najbardziej potrzebującym pacjentom – seniorom, zapewniając jednocześnie godne starzenie się poprzez poprawę jakości i poziomu życia.

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;
  • działalności charytatywnej;
  • ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, 788 i 905);
  • działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2015

FWZS - Fundacja Wsparcia Zdrowia Seniora

Warszawa, Mazowieckie 00-680 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Pobierz i przekaż 1% na pomoc potrzebującym

Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016

e-pity po prostu

e-pity po prostu