1 Wpisów

Fundacja Abisynia

 • Telefon: +48602344248
 • Nr KRS: 0000706409
 • Fundacja Abisynia
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Dzaiałamy w Polsce dla Etiopii"

OPP, przekazywanie darowizn

Karta kredytowa
Przelew Bankowy
PayPal

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Wojna domowa w Etiopii trwa już od ponad dwóch lat. Śmierć, gwałty i głód stały się codzienną rzeczywistością w miasteczkach i wsiach, które do niedawna wiodły skromne, ale spokojne życie. Konflikt mocno dotknął między inni Lalibelę i jej okolice. To historyczne miejsce, sławne w świecie z jednych w swoim rodzaju skalnych kościołów, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Sama Lalibela w tym roku dwukrotnie przechodziła z rąk do rąk. Część mieszkańców uciekła, przetrwała najgorszy czas w prowizorycznych obozach, teraz wracają do całkowicie rozgrabionych domów. Pozostali przetrwali w ukryciu bez dostępu do elektryczności, wody, lekarstw, bez jakiegokolwiek zaopatrzenia. Lalibela jest dziś wolna, pozostaje pod kontrolą sił rządowych i powoli wraca do codziennego życia.

Działania wojenne cudem oszczędziły lalibelskie zabytki, jest więc nadzieja na odrodzenie się w przyszłości ruchu turystycznego i poprawę sytuacji ekonomicznej w regionie, oczywiście o ile Covid pozwoli. Światowe programy pomocowe skoncentrowane są na poszkodowanych wojną Tigraiczykach, zupełnie zapomniano o mieszkańcach amharskich i afarskich regionów, tak jakby głód i cierpienie miały przynależność etniczną.

Walki zbrojne i systematyczne rabunki doprowadziły do całkowitej dewastacji publicznej infrastruktury, szpitale i szkoły trzeba wyposażyć od zera, często odbudowywać od fundamentów. To działanie na lata, natomiast w tej chwili potrzebna jest błyskawiczna pomoc żywnościowa. Apelujemy o pomoc w zbiórce środków na zakup sorga, dla niewtajemniczonych w rolnicze detale, to zboże podobne do kukurydzy. Wypiekany jest z niego rodzaj placka zwanego indżerą - taki etiopski chleb codzienny. Klasyczna indżera wypiekana jest z etiopskiego zboża teff, ale my kupujemy sorgo, bo jest tańsze. Podczas wcześniejszej akcji za jeden kilogram sorga płaciliśmy 12 etiopskich birrów, to około 1,3 zł. Szacujemy, że jedna 5 osobowa rodzina potrzebuje na miesiąc 75 kilogramów sorga. Łatwo policzyć, że wystarczy na to 100 zł.

Razem możemy pomóc przetrwać etiopskim rodzinom najgorszy czas - do kolejnych zbiorów. Każda, nawet symboliczna pomoc ma znaczenie.

Link do zbiórki

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • działalności charytatywnej;
  • działalności na rzecz integracji cudzoziemców;
  • turystyki i krajoznawstwa;
  • upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji;
  • pomocy ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2021

Fundacja Abisynia

Altanowa 24/12, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie 85-790 Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

 • Etiopskie dzieciaki

  Etiopskie dzieciaki

 • Etiopskie dzieciaki

  Etiopskie dzieciaki

Podsumowanie ocen:
7.6 bazuje na 1 głosie
Kompetencje
10.00/10
Kompleksowość podejścia
10.00/10
Skuteczność w działaniu
6.00/10
Uprzejmość
6.00/10
Organizacja godna polecenia
6.00/10
Etiopia warta jest pomocy 
(7.60/10)

14 04 2022, Fundacja Abisynia napisał:
Wojna w każdym kraju powoduje spustoszenia.
Kompetencje
10/10
Kompleksowość podejścia
10/10
Skuteczność w działaniu
6/10
Uprzejmość
6/10
Organizacja godna polecenia
6/10
KategorieFundacje

Przekaż 1,5% z należnego podatku za 2023r. Wspieramy leczenie dzieci z chorobą nowotworową.

wpisując
KRS 0000 518 797

i wpisać cel szczegółowy
"POMOC DZIECIOM"

 Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku za 2023r  (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38) dostępnych po kliknięciu poniższych przycisków.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Program e-pity Copyright 2020-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.