0 Wpisów

Fundacja Nôtëra

 • Telefon: 665 891 755
 • Nr KRS: 0000962708
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dostęp mobilny

Opis Działalności

Misją naszej Fundacji jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na współoddziaływanie zwierząt i człowieka, pokazanie jak wiele możemy sobie nawzajem ofiarować. Chcemy nauczać, przeważnie najmłodsze pokolenie, umiejętności zachowywania się w stosunku do zwierząt i obowiązku opieki nad nimi, co w zamian przynosi ich miłość i wdzięczność. Zwracamy uwagę na uświadamianie potrzeb zwierząt i konieczność dbania o nie ze strony człowieka. Dlatego też konieczne są działania nastawione na zmianę myślenia, kształtowanie właściwego stosunku do ochrony zwierząt i opieki nad nimi już od najmłodszych lat. Nasza Fundacja chce również rozwijać propagowanie terapii ze zwierzętami, podkreślanie prozdrowotnych oddziaływań m.in. hipoterapii, alpakoterapii czy onoterapii, itp. Terapie te dobrze oddziaływają zarówno na rozwój fizyczny, jak i psychiczny człowieka, a obcowanie z tymi zwierzętami daje wymierne korzyści zdrowotne. Zooterapia to nie tylko skuteczny sposób wspomagania rehabilitacji, ale też ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i wzmacnianie więzi pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Kontakt ze zwierzętami rozładuje stres, poprawia samopoczucie i przynosi mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Kolejną ideą przyświecającą działaniom naszej Fundacji jest edukacja w zakresie ochrony środowiska. Działania ekologiczne nie powinny być tylko modą, ale naturalnym stylem życia każdego człowieka. Naszą misją jest budowanie przyszłości, w której ludzkość żyje w zgodzie z naturą. Zrozumienie problemów środowiskowych to pierwszy krok ku lepszej przyszłości. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE) jawi się jako jedno z głównych rozwiązań, które może przyczynić się do powstrzymania zmian klimatu, zapewniających równocześnie bezpieczeństwo energetyczne świata, w tym Polski.

Czym się zajmujemy

Myśląc globalnie, należy działać lokalnie, a przede wszystkim zacząć działania od podstaw. Przyszłość, w głównej mierze zależeć będzie od najmłodszych. To oni już niedługo staną się decyzyjnymi dorosłymi, mającymi głos w kwestiach ochrony przyrody. Dlaczego mądrze zaplanowana edukacja dzieci stanowi klucz do naprawy świata. Zagrożenia ekologiczne z każdym rokiem są coraz poważniejsze, a ich skutki odczuwają mieszkańcy całego świata. Przyczyniają się do zachwiania lub załamania równowagi przyrodniczej. Doprowadzają do wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt, degradacji środowiska naturalnego, a także narażają człowieka na kłopoty zdrowotne czy ekonomiczne… Wszystkich Państwa, którym bliski jest nasz los, przyszłość naszych dzieci, czy wnucząt do wspierania działań naszej Fundacji Nôtëra. Wierzymy, że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu uda nam się pobudzić serca wielu osób, którym bliska jest ta idea. Życie całej planety oraz wszystkich zwierząt zależy również od Was, od dobroci Waszych serc, a wzrost świadomości na temat sposobów dbania o środowisko może uratować naszą planetę. Nie bądźmy obojętni, zapraszamy do współpracy !!!

  Wykonujemy zadania w zakresie

  • działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
  • nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania;
  • ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego;

Projekty - dobroczynne, pomoc, realizacja celów statutowych i inne działania w: 2021

Fundacja Nôtëra

pomorskie Polska

Wskazówki dojazdu

Podaj swój punk startowy:

Galeria

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach
KategorieFundacje

Przekaż 1,5% z należnego podatku za 2023r. Wspieramy leczenie dzieci z chorobą nowotworową.

wpisując
KRS 0000 518 797

i wpisać cel szczegółowy
"POMOC DZIECIOM"

 Można skorzystać z dedykowanych programów komputerowych do rozliczenia podatku za 2023r  (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38) dostępnych po kliknięciu poniższych przycisków.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Program e-pity Copyright 2020-2022 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

 

Dostęp do najprostszego rozliczenia PITów w Polsce uzyskałeś dzięki naszej współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Jest już nowa strona Fundacji Zbieramy Razem

Realizacje strony internetowej sfinansowano ze środków Otrzymanych od NIW-CRSO w ramach projektu „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”, zadanie pod tytułem: Internetowa strona fundacji – cyberbezpieczeństwo.